ЦІНИ НА АЛЮМІНІЙ ПРОДОВЖАТЬ ЗРОСТАТИ - ЕКСПЕРТИ

Алюміній продовжує дорожчати, і багато експертів чекають збереження цього тренду, відмічаючи зростаючий попит на метал при можливому дефіциті пропозиції.

Ціна ф'ючерсів на алюміній з постачанням через три місяці на Лондонській біржі металів(LME) в п'ятницю піднялася до $2897 за тонну, оновивши максимум з червня 2008 року. Ринок росте на тлі ризиків, пов'язаних з постачаннями бокситів з Гвінеї після державного перевороту в цій країні, а також скорочення виробництва алюмінію в Китаї в результаті політики зниження викидів CO2. Аналітики Citigroup і Goldman Sachs підвищили прогнози вартості алюмінію, а головний економіст Trafigura Group Саад Рахим заявив в інтерв'ю агентству Bloomberg, що чекає підйому цін до рекордних рівнів. Citigroup чекає, що середня ціна алюмінію в поточному році складе $2475 за тонну, а в 2022 році - $3010 за тонну.

У найближчі три місяці вартість металу може піднятися до $2900 за тонну, а впродовж 6-12 місяців - до $3100 за тонну, чекають експерти Citi. "Наш прогноз припускає, що глобальний дефіцит алюмінію цього року складе 1,1 млн тонн у зв'язку із стискуванням структури постачань в Китаї, і ми прогнозуємо дефіцит в 3 млн тонн на 2021-2023 гг"., - говориться в огляді Citi. При цьому в Китайській асоціації підприємств кольорової металургії(China Nonferrous Metals Association) вважають, що нестача пропозиції на ринку алюмінію не є істотною, а попит недостатньо сильний, щоб виправдати поточний рівень цін. Високі ціни на алюміній приведуть до зниження попиту і змусять споживачів шукати заміну металу, у зв'язку з чим ринок може швидко обвалитися, відмічають в асоціації.

За словами керуючого директора Harbor Intelligence Хорхе Васкеса, імпульс до зростання попиту на алюміній вже пройшов циклічний пік. "Ми бачимо, що структурний попит в Китаї слабшає, і росте небезпека економічного спаду або фінансової кризи", - заявив Васкес в ході галузевої конференції в Чикаго в четвер. Ціна алюмінію виросла майже удвічі з початку поточного року, зокрема, через дії китайської влади, що намагається скоротити викиди CO2, у тому числі за рахунок обмеження досить енергоємного виробництва алюмінію. Згідно з оцінками Australia & New Zealand Banking Group(ANZ), в результаті обмежень китайські компанії в 2021 році зробили на 1 млн тонн алюмінію менше, ніж могли б. У зв'язку з цим дефіцит металу на ринку алюмінію в поточному році складе 750 тис. тонн, прогнозують в ANZ.

 

Джерело: http://www.fixygen.ua/news/20210910/tceny-na-alyuminij.html