ЦІНИ НА ЗАЛІЗНУ РУДУ ПРОДОВЖУЮТЬ ПАДАТИ

Ціни на залізну руду продовжують падати на тлі обмежень, що вводяться Китаєм, на виробництво сталі у рамках політики країни по скороченню шкідливих викидів.

Ф'ючерси на желруду з 62%-ным змістом заліза впали в ціні на 12% на торгах в Сінгапурі в понеділок, проте потім швидко скоротили падіння до 6% і торгуються на рівні $95, 6 за тонну. Котирування акцій гірничодобувних компаній BHP Group, Rio Tinto і Fortescue Metals знизилися відповідно на 4,2%, 3,6% і 3,7% за підсумками торгів в Сіднеї. Ціни на желруду впали на 60% з рекордних максимумів, зафіксованих в травні, і уперше більш ніж за рік складають менш $100 за тонну.

Китай, що є найбільшим у світі виробником сталі, вимагає від місцевих компаній обмежувати виробництво, щоб скоротити шкідливі викиди. Країна поставила метою досягнення вуглецевої нейтральності до 2060 року, а, крім того, прагне поліпшити якість повітря до зимових Олімпійських ігор, які в 2022 році пройдуть в Пекіні. В результаті виробництво сталі в Китаї в серпні впало до мінімального за 17 місяців рівня і продовжило знижуватися у вересні, повідомляє агентство Bloomberg. При цьому, експерти відмічають можливе зниження попиту на сталь в КНР в умовах погіршення ситуації на ринку нерухомості в результаті фінансових проблем великого забудовника China Evergrande Group.

За інформацією китайської консалтингової компанії Mysteel, сталеливарні заводи в провінції Цзянсу отримали припис скоротити виробництво сталі в період до 15 жовтня, в провінції Чжэцзян - до 30 вересня. "Ми чекаємо чергового зниження щотижневих обсягів виробництва сталі в Китаї, що робитиме тиск на вартість залізної руди", - говорить керуючий директор Navigate Commodities Атилла Виднелл. Виднелл відмічає, що об'єми експорту желруды з Австралії і Бразилії залишаються високими. Короткостроковий прогноз Navigate Commodities для вартості желруди складає $94, 41-$98, 28 за тонну.

 

Джерело: http://www.fixygen.ua/news/20210920/tceny-na-zheleznuyu.html